5 Eylül 2015 Cumartesi

EVRENİN MUHTEŞEMLİĞİ

Astronomi ilmiyle uğraşanların verdiği bilgiye göre, tahmini olarak ikiyüz milyar galaksi, her galakside de 200 milyar güneş sitemi, her güneş sisteminde de merkezde güneş, gezegenleri ve bunların uydularının yer aldığı EVRENDE nokta bile olmayan bir dünyada yaşadığımız belirtilmektedir.

Yani 200 milyar X 200 milyar=40.000  yanına tam 18 tane sıfır yazılarak bulunacak sayıyı düşünün. Var olan güneş sistemlerini bir den başlamak suretiyle saymaya kalksa insan ömrü yetmemektedir.


Dünya da bu güneş sistemlerinden birinde ortada güneş ve etrafında yer alan onlarca gezegenden birisidir. Her gezeğenin de dünyanın olduğu gibi bir veya daha fazla uydusu yer almaktadır.

Dünya bu sistem içinde noktanın milyar kez küçük bir atomu gibi bulunmaktadır.

HER BİR varlık, uzayda çoklu bir sistemle dönmektedir.

Ay kendi, dünya, güneş, galaksi ve diğer galaksilerle birlikte helezonu andıran bir dönüşümün içerisindedir. Duran hiçbir zere bulunmamaktadır.

Dünya uydusuyla birlikte, hem kendi etrafında, hem güneşin, hem de güneşle birlikte Samanyolu galaksisi içinde dönmekte, hem de diğer galaksilerle birlikte farklı bir dönüş yapmaktadır.

Öyleki her birinin kütlesi, büyüklüğü, yapısı, hızı vs farklıdır. Tüm bu farklılıklara rağmen,hiçbiri bu çok yönlü dönüş vb hallerinde ihmal ve kusur oluşmamaktadır.

Bu yolculuk evrenden insana, insandan zerreye atoma doğru yapıldığında da, bu kez maddenin nüvesi diye bilinen atomun dahi bir evren kadar büyük olduğu, diğer bir deyişle adeta KÜÇÜLTÜLMÜŞ BİR EVREN olduğu anlaşılmaktadır.

İNSAN muazzam ve muhteşem olmakla birlikte, insandan şemse, oradan galaksilere kadar gidildiğinde ve ya insandan maddenin atomlarına doğru yolculukta da hasılı her bir ZERRE VEYA VARLIK, muazzam ve muhteşem YARATICININ BOYASINI, ÖZÜNÜ, MANASINI, RENGİNİ, IŞILTISINI TÜM ESMASINI TAŞIMAKTADIR.

Bu sistem karşısında secde etmemek imkansızdır, sözü bile tarifte yetersiz kalmaktadır.

Her bir zerre ve ondaki SINIRSIZ GÜZELLİK ONA olan hayranlığımızı, şükrümüzü ve secdemizi ziyadeleştirmektedir.

Muhabbetle,
Not: Bu konuda birçok yapımdan biri izlemek için:
www.youtube.com/watch?v=CFY5SWO6QlU veya
http://www.youtube.com/watch?v=DEd6KYBdRJw

Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı