16 Ekim 2015 Cuma

MODERN ÇAĞIN BÜYÜCÜLERİ ve BÜYÜLERİ

İnsanların ve toplumların zaaflarından, beklenti ve korkularından yararlanarak çıkarlarına hizmet ettirenler,  ALGI YÖNETİMİ YAPANLAR, bu çağın EN BÜYÜK BÜYÜCÜSÜ VE SİHİRBAZLARIDIR.

 “SİHİR; büyüleme, aldanma, aldanış olup, gerçeği olduğundan farklı, fahiş, aldatacak ve etkileyecek şekilde görme, gösterme ve yaşatmakdır 20/66,7/116,  20/69, 10/81, 20/73 vb.”

Bu büyüler, bireysel olduğu gibi grupsal ya da toplumsal olabilmektedir.

Örneğin;
Portekiz'de Salazar’ın, “ Futbol olmasaydı Portekizi bu kadar kolay yönetemezdim”  ya da İspanya Kralı Franko’nun  “ Ben İspanya’yı 3F ile yönettim” açıklaması meşhurdur.
Ekonomik sosyal sıkıntılar içerisindeki buülkelerde 30, 40 yıl krallar diktatörler insanları nasıl uyutmuş ve uyuşturup büyüleyerek yönetebilmiştir.

Modern çağın büyüsü sihiri olarak da anılan bu 3F şunlardan oluşmaktadır:
FADO FANTAZİ- müzik, kadın, cinsellik vb.
FİESTA- eğlence, kutlama, dans, festival vb.
FUTBOL- boğa güreşi, futbol vb.

Nitekim insanları sürükleyen bu büyülerin ve benzerlerinin izdüşümü, müzik, eğlence, diziler, futbol, ülkemiz dahil her toplumda görülmektedir.

Bu büyünün en önemli aracı ise, TELEVİZYONLAR olmaktadır. Bilginin, bilgilenmenin aracı olması gerekirken, TV ler, eğlence, müzik, futbol ve hertür dizilerle toplumun uyutulmasının, büyülenmesinin arenasıdır.
  • Politika bölerek, ötekileştirerek de tehlikeli sularda yol alıp, her Salı ya da parti toplantılarında uzun uzun naralar atılarak yandaşların büyüsü güçlendirilerek de bu kervanda başrolde oynamaktadır.
  • Cemaatler, gruplar vs şu veya bu yolla müridlerini, yoldaşlarını büyülemek, etkilemek için sen anlamazsınla başlayan ve efendilere bağlanmakla devam eden ve bizden daha doğrusu yoktur dedikleri süreçte her türlü unsuru kullanmakta ve insanları düşünsel iğdiş ederek muradına ulaşmaktadır.
  • Böyle bir ortamda örgütler, hizipler vs de yoldaşlarını büyüleyerek, hatta canlı bomba haline getirerek korku ve vaadleriyle rollerini icra etmektedir.
  • Ya mahalle büyücüleri, onlarda özellikle kadınlar üzerinden umut ve beklentileriparaya tahvil ederek bu sahnede yerlerini almaktadır.
ZİRA, 
Yaratılmış Kainat Kitabındaki veya Yazılı Kitap Kuranı Kerimdeki ayetleri, ilkeleri, ölçüleri, değerleri daim yanılmaz HOCA YAPMAYANLAR,  önem ve öncelik verdiklerinin esiri olmakta büyüsünde kalmaktadır.  

Zamanla ayetlerden ilkelerinden daha çok önem ve öncelik verdikleri HER ŞEYİN BÜYÜSÜNDE debelenmekte ve bunlar da günahkar yalancı PERCEMİ OLUP, insanı peşi sıra sürüklemektedir.

OYSA, SİHİRDEN, büyülenmeden, aldanmadan kısaca tüm KÖLELİKLERİNDEN kurtulmanın tek ve yeğane yolu olan SORGULAMAK, değişimin başlangıcıdır.

İnsanda var edilen, sahip olduğu akletmek, tefekkür-düşünme, tefakkuh-sorgulama ve tedebbür-ne anlattığını anlamaya çalışma YETİSİNİ gereğince kullananlar gerçeklerle karşılaşmakta ve bunca büyüye ve her şeye rağmen özgürleşmektedir.

Bu nedenle, okuyan, araştıran, sorgulayan, gerçeği gören ve gösteren ve bu gerçekleri yaşayanlardan olup, BÜYÜDEN gerçeği olduğundan farklı, fahiş, aldatma ve etkileme şekilde görme ve gösterme veya yaşatma ya da yaşamadan beri olma dileğiyle, Muhabbetle,

PERÇEM NEDİR BİLİRMİSİN https://www.facebook.com/notes/ahmet-aldemir/per%C3%A7em-nedir-bilirmisin/1505666906389098?pnref=story

Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı