31 Ocak 2016 Pazar

GÖNÜL GÜZELLİĞİNE, GÜZEL GÖRMEYE, bir örnek:Basamakları çıkarken, her akşam olduğu üzere damadı ve kızının, Dededen torunu-çocuklarını almaya gelen, Eşi de kendi gibi çalışan ve bebeklerini baktırmak durumunda olan, ailenin sesleri duyulmaktaydı.
Damad:
-Baba Allah razı olsun. Sizlere zahmet veriyoruz. Umarım üzmemiştir, derken, Dede o muhteşem sesine ve her haline yansıyan gönül güzelliğiyle:
-Ne demek. Asıl sizden Rabbim razı olsu. Her gün sevelim, bize yol arkadaşı olsun diye üşenmeden zahmetlere katlanıp bize, buraya kadar, dünya güzelini getiriyorsunuz.
Bu sözler, bu görkemli diyaloğ, anlayış, bakma ve görme farkı, asalet, incelik, duyarlılık, gönül güzelliği insanı imrendirirken düşüne düşüne merdivenleri çıkmışım.
Kapının önüne kadar gelirken duyduğum hazzı, bahtiyarlığı, aklımdan geçenleri ancak bu kadar aktarırken, mutluluğun insanın elinde olduğunu tekrarlamalıyım.
Böyle insanlarla örülmüş bir yaşam dileğiyle derken,
Evet, yeterki, insan olalım. Var ediliş nedenini bilelim. Her durumu daha ahsen kılmaya çalışalım. Tüm benliğimizle, gönül gözüyle bakıp görüp, yaşayalım. Muhabbetle,


Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı