6 Ocak 2016 Çarşamba

DERS ALMAYANLAR, ACI BEDELLER ÖDEMEYE DEVAM EDERPetrolü, enerji kaynaklarını, madenleri takip edin, zalimlerin, emperyalistlerin kanlı oyunlarını anlarsınız
Tarihten, olaylardan, eşyadan en genel ifade ile Yaratılmış Kainat Kitabındaki veya Yazılı Kitap Kuranı Kerimdeki ayetlerin anlattığı evrensel ilkelerden, KURAN dan, ders almayanlar, her alemde acı bedeller ödemektedir.
Bakınız: Zalimlerin, emperyalistlerin duruşu, hali hiç değişmemektedir.
İngiltere'nin eski Başbakanı William Ewart Gladstone: "Ya Kuran'ı Müslümanların elinden almalıyız ya da Müslümanları Kuran'dan soğutmalıyız" sözlerinin gereği yerli işbirlikçileriyle de tüm hızıyla devam etmektedir.
Daha niceleri:
Eski Başkan Richard Nixon şu açıklamayı yapmıştı: “Bazıları SSCB’nin Ortadoğu’da tehlike oluşturduğunu zannediyor, bazıları da asıl tehlikenin Filistinlilerden geldiğini söylüyor. Ben diyorum ki, asıl tehlike, Kuzey Afrika’dan Endonezya’ya kadar bütün İslam dünyasını birleştiren devleti kurmak ve halklarını eski dönemlere götürmek isteyen Müslümanlardır.” İngiliz eski Başbakanı Demir Lady lakaplı Margaret Thatcher da; “NATO’nun yeni düşmanının İslam oduğunun belirlendiğini”, ilan etmiştir.
NATO eski Genel Sekreteri Willy Claes de “komünizmin çöküşünün ardından en büyük tehdidin İslam olduğunu İslâm ülkelerindeki köktendinciliğe karşı mücadele! için gerekirse askeri müdahalenin bile yapılabileceğini” açıklamıştır.
William Jefferson Clinton dan sonraki dönemde de, kurmaylar, Rumsfeld, Cheney, Wolfowitz, Perle ve diğerleri öncülüğünde geliştirdiği Yeni Amerikan Yüzyıl Projesinde, “gerekirse ülkeleri işgal etmeye, bölmeye ve yönetmeye” salık verilmektedir.
O dönem Dışişleri Bakanı Condolezza Rice, danışmanken Washington Post Gazetesinde Ortadoğu’yu Dönüştürmek başlıklı makalesinde, “radikal dini söylevlerin ve yönetimlerin amerikan çıkarlarına vereceği zarardan bahsederek yeşil kuşaktabulunan ve bu söylevin yaygınlaştığı diğer ülkelere, demokrasi ihracından!” dem vurmaktaydı.
ABD eski Başkanı George Walker Bush, “11 Eylüldeki saldırıdan sonra terörizme karşı Haçlı seferi! başlattıklarını belirtmiş ve IRAK işgaliyle buna başlangıç yapıldığını” vurgulamıştır.
Barack Hussein Obama da aynı politikaların uygulayıcısı olmaya eli mahkum devam etmektedir.
Ortadoğuda, islam ülkelerinde olup bitenleri gereğince okumayı başaranlar, bu vahşetin ardındaki kanlı hesaplara da vakıf olmaktadır.
EVET, kafasını kuma sokanlar, ya da Tarihten, olaylardan, eşyadan en genel ifade ile Yaratılmış Kainat Kitabındaki veya Yazılı Kitap Kuranı Kerimdeki ayetlerin anlattığı evrensel ilkelerden, KURAN dan, ders almayanlar, hanif duruştan uzak kalanlar, KAİNAT KİTABINA kör kalanlar, her alemde acı bedeller ödemekte ve bu hallere vahşi tarafgirlikle duyarsızlaşanlar da bu bedellere ortak olmaktadır.
Bu nedenle, duygusal tepkilere, anlık çıkışlara, hamasi naralara değil, oyunun parçası piyonu olmayan, oyunları bozan, evrensel doğrulara uygun düzenler kuran, uzun vadeli bakışlara, planlara, siyaset anlayışına, feraset ve basirete, bilgiye, dönen dolapları ve dünyayı okumaya, her alanda Rabbilalemine, ilkelerine uygun ve zamanında yapılan duruşlara, tavırlara gerek bulunmaktadır.
Bu yolda olma dileğiyle,
Muhabbetle,


Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı