28 Aralık 2015 Pazartesi

Yeni Hükümetin hayırlı olması dileğiyle İKTİDAR ya da ENKAZ OLMA


64 Okuma
Bulunduğun konumun hakkını vermek, gereğini ortak akıldan da yararlanarak en mükemmel yapmaya çalışmak, hele hele verdiği sözleri yerine getirmek vb, en genel ifadeyle, İYİ, GÜZEL ve ADİL OLMAK, sosyal yaşamın, insanlığın belkemiğidir.
İYİ, GÜZEL ve ADİL OLMAK iktidar olmanın da enkaza dönmenin de ayraçıdır.
Bunları yansıtanlara, siyasi partilere, halk, inanır, güvenir, var gücüyle destek olur iktidar yapar.
İktidar ise, hata yaptıkça, yamuldukça, Hakktan, Adaletten, doğrudan, güzel olandan, evrensel ilkelerden uzaklaştıkça, güveni yitirir.Daha kötülere karşın kerhen destek görse de, alternatifi oluşunca da enkaz yapar.
SİYASETÇİLERİN, yönetimde yer alanların toplum önünde, mikrofon ya da kamera karşısında ne yaptıkları, ne söyledikleri ve verdikleri mesajdan daha da önemlisi, SAMİMİYETLERİDİR. Bu da yaptıkları eylemlerle, verdikleri kararlarla ortaya çıkmaktadır.
Her daim, Rabbilalemine, evrensel ilkelerine, ADALETE, İNSAN olmaya, gönül güzelliğine ÖNEM VE ÖNCELİK VERİLMESİ esastır, önemlidir.
Rabbilalemine, evrensel ilkelerine, İNSAN olmaya, gönül güzelliğine, yaşamda verdiği önem ve önceliği kadar, gösterdiği ve gerçekleştirdiği samimiyet ölçüsünde değerlidir.
Yaşam ve özellikle iktidar, çok yüzlülüğü, politikac ılığı değil, tek yüzlüğü, HANİF'liği, SAMİMİYETİ, BASİRETİ, FERASETİ, DİRAYETİ ve siyasetçiliği, güven vermeyi, iyi güzel adil olmayı, dürüstlüğü, değişim ve gelişimi, AHSENU AMELLERİ, AMENU VE AMİLUSSALİHATI yı ister, yalandan, dolandan, soyandan da uzak olmayı gerektirmektedir.
Yaptığı tercihlerle, önem ve öncelik verdikleriyle, ilkelere olan hassasiyetiyle, İktidarını da, enkazını da kendi belirlemektedir.
Muhabbetle


Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı