21 Aralık 2015 Pazartesi

GÜCÜN HAKLI, HAKLININ İSE, GÜÇSÜZ SAYILDIĞI DÜZENLER DEĞİŞMEYE MAHKUMDUR


Adalet yaşamın temelidir.
Kitap der; yaklaşık meallerde,; “Aralarında adâletle hüküm ver. Allâh, adâlet yapanları sever. 5/42, 42/15, 4/58, 5/8, 16/76, 16/90, 49/9, 7/181, 7/159, 4/135 vb
Yaratılmış Kainat Kitabındaki veya yazılı kitap Kuranı Kerimdeki ayetlerin anlattığı bu ADALET ve diğer evrensel ilkeleri, her daim yanılmaz HOCA yapmayanlar, bunlardan ders almayanlar ve buna uygun yaşamayanlar, her alemde acı bedeller ödemektedir.
Gücün haklı, haklının ise, güçsüz sayıldığı, gücün sözünün geçtiği düzenler, sistemler, Buna rıza gösterenlerle birlikte, Rabbilalemine ilkelerine aykırılığın yaygınlaştığı, Adaletin yamulduğu her yapı gibi Ağır bedeller, acılar, mutsuzluklar yaşatmakta ve DEĞİŞMEDİĞİ DEĞİŞTİRİLMEDİĞİ takdirde yıkılması da mukadder olmaktadır.
Kimi zaman, GÜÇLÜNÜN HAKLI sayıldığı sistemlerde, insanların ve toplumların zaaflarından, beklenti ve korkularından yararlanıp, çıkarlarına hizmet ettirenler, çağın EN BÜYÜK BÜYÜCÜSÜ VE SİHİRBAZLARI olanlar, ALGI YÖNETİMİ YAPANLAR, büyülemenin arenası olan Televizyonları ve sahip oldukları güçleri de kullanarak, kanun boşluklarından, hukuk bürokrasisindeki usuli hatalardan da yararlanıp gücün sözünün geçtiği kararlar aldırabilmekte ve bayrak olarak dalgalandırmaktadır.
Ya da, üfürmelerle, büyülemelerle, algı yönetimleriyle, dün dost olanlar bugün düşman, düşman olanlar ise dost yapılabilmektedir.
ANCAK, bilinmelidir ki, toplumsal vicdan ise her daim gücün güçlünün değil, haklının GÜÇLÜ olduğu alanlardır. Haklı olanlar, ER GEÇ her alemde üstün olanlardır.
Her daim Hakktan, haklıdan yana olup hanif duranlardan, olma dileğiyle Muhabbetle,

Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı