7 Aralık 2015 Pazartesi

POLİTİKACI İLE SİYASETÇİ FARKIPOLİTİKACI İLE SİYASETÇİ FARKI

AHMET ALDEMİR·27 EKİM 2015 SALI

Politikacılar, çok yüzlü olanlar, ötekileştirip, düşman yaratarak, bölen, kin ve nefret söylevleriyle vahşi tarafgirliğin ateşini artırıp fani, özel, kısır çıkarları için yandaşlarını kenetleyerek, insanlığa ve toplumlara, ülkeye onulmaz zararlar verenlerdir.

Politikacılar, çok yüzlü olanlar, Vahşi Tarafgirliğin şampiyonudur. Bu öyle bir hastalıktır ki, “Kendine taraftar olanı her kim, şeytan dahi olsa, melek görür, bağrına basar. Alim, hanif olanı ise, kendine taraftar olmadığı için, şeytan görüp, recm eder.” Bu nedenle politikacı olanlar, asla siyasetçi olamazlar.

OYSA, SİYASET, seyislikle, terbiyeyle, değişim ve gelişimle, AHSENU AMELLERLE, AMENU VE AMİLUSSALİHATLA ilgilidir. Siyaset, kendi dahil alemi değiştirme en güzele geliştirme, daha ahsen kılma sanatıdır.

Bu nedenle, Siyaset, hanifliği, samimiyeti, basireti, feraseti, dirayeti gerektirip her durumda, güzel, doğru ve hak olandan yana olmaktır.

Siyasetçi, yaşamı, kitapları, evreni, insanı, toplumu doğru okuyup, ahsenu amelleri, amenu ve amilussalihatları, herdaim öncelleyip, insanlığın her alemde bahtiyarlığı için hayır ve fedakarlığın, ahsenu amellerin, gönül güzelliğinin örneği, öncüsü olmaktır.

Siyasetçi olmak, insanın var ediliş nedenini unutmayıp vicdanın sesini dinlemektir. Yaratılmış Kainat Kitabındaki veya Yazılı Kitap Kuranı Kerimdeki ayetlerin anlattığı Evrensel doğru ve ilkelere uymaktır.

Bu yolda olanlara selam olsun

İYİ, GÜZEL ve ADİL OLMAK https://www.facebook.com/notes/ahmet-aldemir/iyi-g%C3%BCzel-ve-adil-olmak/1464505343838588https://www.facebook.com/notes/ahme...

GÖNÜL GÜZELLİĞİ NEDİR BİLİRMİSİN https://www.facebook.com/notes/ahmet-aldemir/g%C3%B6n%C3%BCl-g%C3%BCzelli%C4%9Fi-nedir-bilirmisin/1610738699215251https://www.facebook.com/notes/ahme...

SİYASETİN YİTİĞİ https://www.facebook.com/notes/ahmet-aldemir/siyasetcinin-yiti%C4%9Fi/1639638292991958https://www.facebook.com/notes/ahme...

Muhabbetle

Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı