24 Şubat 2016 Çarşamba

HEY YOLCU! Ölmeden önce, bir daha düşün!


73 Okuma
Yaşamındaki; her bir AN’ın, zerrenin, nimetin, insanın, dostun vb kıymetini bil,
Gönül gözüyle alemdeki muhteşem güzellikleri, anlatmak istediklerini gör, dinle,
Varlıktan öteye geçip, ne güzel ikram etmiş diyerek Yaratanına var,
Her anını hayırla, her alemi cennet yapan fedakarlıklarla doldur,
Gel, vakit varken, ÖLMEDEN ÖNCE bir daha düşün!
Zira, insana say’ından, çalışmasından, vesile ve sebep olduklarından, hayır ve fedakarlıklardan başka bir şey yoktur. 53/39-42, 79/35, 76/22, 4/32, 36/12, 3/195, 34/3, 10/61vb.
Evet, vakit varken; insan olmak, sevgiyle yaklaşmak, sabırla büyümek, davayla yücelmek, infakla, tövbeyle arınmak, ahsenu amelden yana durmak, hanif olmak, sıdk ya da hak üzere yaşamak, gönül gözüyle bakmak, KURAN la yoğrulmak senin elinde!
Evet, değişmek vaktidir, bilesin! Ölüm aniden habersiz gelmektedir.
BUYRUN
"GERİDE BU MESAJI BIRAKTI "Kansere hiç yakalanmamak bizim için daha büyük bir şans olmaz mıydı? Benim yaptığım ise bu olumsuzluktan bir başarı öyküsü çıkarabilmekti sadece. Küçük şeylerin kıymetini daha iyi anladım sayesinde. Önceleri beni ıslatan yağmur kanserden sonra hiç ıslatmadı. Kanserden önce her gün gördüğüm güneş dev bir nükleer reaktör değilmiş meğerse, doğuşu ve batışı başka şeymiş. Kuyruk sallayan köpek, mırıldayan kedi, penceremin kenarında ekmek bekleyen güvercin ne destansı olaylarmış. Damla damla biriken koca bir mutluluk deniziymiş hayat. Hazır bir mutluluk aramak ne büyük gafletmiş. Hiçbir şeye şaşırmamayı, güvenilen dağların çoğu zaman karlı olduğunu, güvensiz sanılan dağlarda ise enfes çiçekler yeşerdiğini ben onunla savaşırken öğrendim. PAHALI ARABALAR DEĞİL SADECE... Mükellef sofraların, marka giysilerin, pahalı arabaların, şatafatın mutluluk olmadığını, mutluluğun sadece sevgiden geçtiğini öğrendim. İnsanların bir hedefi olması gerektiğini, o hedefler için savaşılmasını, cesur olmayı, direnmeyi, boyun bükmemeyi ben onunla dans ederken öğrendim. Almanın değil vermenin insanı daha mutlu ettiğini, sorumluluğu, yardım severliği bana o aşıladı. Uyanmayı sadece gözünü açmak olarak bilenler için bir şafak var ki ne kadar da sıradanmış meğer. Hadi aç gözlerini aç yüreğini. Güneşi bizim gözümüzle göremeyen o kadar çok insan var ki."
Muhabbetle


Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı