17 Şubat 2016 Çarşamba

FEDAKARLIK NEDİR e güzel bir örnekÜstelik çok gün bazı insanlarca bu ve benzeri tekrarlanan, bu yaşamdan gerçek kesiti okuyunca fedakarlığı yaşayacaksınız ve hayırdan farkını da hissedeceksiniz.
Buyrun: "Cerrahın telefonu çalar, arayan hastahane sekreteridir. Buyurun sizi dinliyorum. Sayın hekim, ağır hasta var, acele bütün işinizi bırakıp gelir misiniz? Geliyorum deyip hekim telaşla yola düştü. Hekimi hastahanede hastanın babası hışımla karşıladı: Benim oğlum ölüm döşeğinde, niçin bu kadar geç kaldınız? Sizin kendi oğlunuz olsaydı yine böyle yapar mıydınız? Cerrah hafifçe tebessüm eder. Bana haber verilir verilmez acelece geldim. Bir de unutmayın ki, hayat ve ölüm Allah'ın elindedir. Cerrah ameliyat odasına dahil oldu. Ameliyat iki saat sürdü. Cerrah odadan çıkıp koridordaki babanın yanından sakince geçip gitti. Ardından yardımcı hekim çıktı. -Babaya oğlunuz yaşayacak dedi. Baba bir an sevindi, sonra yine hiddetlenip: -Bu cerrah çok kötü ve insafsız bir adam. Ne vardı yani, çıkarken bana iyi haberi o verseydi. Yardımcı hekimin gözleri doldu ve adamı hayatı boyunca pişmanlığa sevk edecek olan şu cevabı verdi: Cerrah çok iyi bir insandır. Onun oğlu otomobil kazasında bugün vefat etti. Biz onu defin merasiminden çağırdık. Oğlunun defin merasimini yapamadan sizin oğlunuzun şifasına vesile olmak için hastahaneye geldi." facebook.com/doktorlarsitesi/photos/a.395205345784.165409.349861825784/10153167701365785/?type=3&theater”
EVET: Menfaatlerin çatıştığı yerde erdem fazilet fedakarlık ortaya çıkar. Zor şartlarda fedakarlık yapabilmek, başkalarının derdini acısını paylaşmak, hakk olanı her daim savunmak, yüceliktir.
Fedakarlıktır, Ahsenu ameldir. Allahe yardımcılar olmaktır. Gönül İnsanı olmaktır. vb.
Bu konularda şu ve diğer notlara ve altdaki yazıya ilişik videolara da bakılabilir:
Muhabbetle,


Hiç yorum yok:

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı